Dojeżdżasz samochodem do pracy? A może często podróżujesz z rodziną? Warto wiedzieć, jakie gadżety mogą przydać ci się w aucie, aby podróż mijała przyjemniej. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, ile ciekawych akcesoriów może znaleźć się w naszym samochodzie. Istnieje sporo nowych technologii, które mają na celu umilić i ułatwić nam podróż autem. Zarówno wtedy, gdy podróżujemy sami lub z dziećmi. Nie muszą to być wyłącznie profesjonalne gadżety dla fanów motoryzacji. Dotyczy to także osób, które po prostu na co dzień jeżdżą samochodem do pracy. Niektóre z nich mogą okazać się naprawdę niezbędne.

Trochę elektroniki

Często prowadzisz rozmowy telefoniczne, nawet w samochodzie? W tym przypadku niezbędny okaże się zestaw głośnomówiący lub specjalna słuchawka. Poprawia to bezpieczeństwo, ponieważ nie musimy trzymać telefonu w ręku. Poza tym warto pamiętać, że trzymając telefon w ręku możemy dostać mandat. Warto zatem pomyśleć o takim rozwiązaniu jak najszybciej, przede wszystkim dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również ładowarki USB, które podłączane są do gniazda zapalniczki. W ten sposób możemy podładować każdy drobny sprzęt. To bardzo przydatne, kiedy wybieramy się w długą podróż i nie mamy możliwości w inny sposób podładować telefonu.

Oczywiście niezbędny może okazać się również system nawigacyjny, szczególnie jeśli planujemy dalszą podróż. To niezwykle przydatny sprzęty, który wskaże nam drogę w każde miejsce. Warto zadbać także o specjalny uchwyt, chociaż zazwyczaj jest on dodawany do sprzętu. Pamiętajmy o tym, by aktualizować nawigację. Można to zrobić łącząc się z Wi-Fi.

Sprawdź Ministerstwo Gadżetów – wiele ciekawych i niespotykanych prezentów na każdą okazję

Jeśli chcemy uniknąć mandatu i zadbać o odpowiednie zachowanie prędkości możemy wyposażyć samochód w specjalną aplikację, która będzie pokazywała nam informacje na temat fotoradarów oraz ograniczeniach prędkości w danym miejscu. Możemy zamontować gadżet w dowolnym miejscu w samochodzie.

Podróż z dziećmi

Podróżując z dziećmi nie możemy przede wszystkim zapomnieć o odpowiednio dopasowanym foteliku. Oczywiście jest to niezbędny element. Jeśli jednak wybieramy się w nieco dłuższą drogę możemy przy foteliku zamontować specjalny stoliczek, na którym dziecko będzie mogło rozłożyć swoje zabawki.

Zadbajmy także o wygodne zagłówki, które ułatwią dzieciom zasypianie w trakcie podróży. Powinien on być dopasowany do głowy dziecka. Warto także pamiętać o specjalnych ochraniaczach na pasy bezpieczeństwa, by uniknąć możliwych obtarć. Dodatkowo możemy pamiętać o kocykach. Ważne, by dziecko czuło się w czasie podróży komfortowo i wygodnie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są gry na magnez, szczególnie jeśli podróżujecie z dwójką rodzeństwa. Ten rodzaj gier jest przystosowany do jazdy samochodem. Elementy przyczepiają się do planszy dzięki umieszczonemu magnesowi. Istnieją różnego rodzaje gry i zabawy. Poza tym takie gry nie zawierają zbyt wiele miejsca, można schować je do torby czy plecaka.