Wiele osób ma problem ze swoimi finansami. Zwykle jest tak, że ma się duże wydatki, rachunki i marzenia, a pieniędzy na ich pokrycie niestety jest znacznie za mało. Każdy pewnie taką sytuację ze swojego życia pamięta.

Bez wątpienia każdy chciałby żyć w luksusie, a nie gdzieś wynajmować u kogoś mieszkanie. Niestety nieruchomości w Polsce są naprawdę drogie. Gdy porówna się je z wysokością zarobków, to w ogóle jest już totalna przepaść. W związku z tym zaciąganie kredytów jest tak bardzo popularne. W zasadzie to w dzisiejszych czasach prawie każda osoba ma kredyt. Póki kredyt jest zaciągany z głową, to jak najbardziej nie ma w tym nic złego. Wszystko jest przecież dla ludzi. Problemy zaczynają się gdy wpadnie się w poważne tarapaty finansowe.

W takie można popaść, gdy zaciągnie się niekorzystne kredyty. Tutaj właśnie jest miejsce dla doradcy finansowego czy też doradcy kredytowego. Doradca finansowy sprawdza możliwości finansowe danej osoby, zaznajamia go z ofertą różnych banków, zastanawia się gdzie może zainwestować, a gdzie zaciągnąć w miarę możliwości kredyt. Doradca kredytowy zajmuje się tylko wybraniem dla danej osoby najlepszej oferty kredytowej. Doradca kredytowy ma najwięcej roboty w momencie zaciągania kredytu hipotecznego.

Niekorzystny kredyt hipoteczny – gwóźdź do trumny

Kredyty hipoteczne są zaciągane przez osoby młode, które zamierzają zakupić swoje pierwsze mieszkanie czy też swój pierwszy dom. Jak już zostało wspomniane mieszkania czy też ogólnie nieruchomości są naprawdę bardzo drogie. Zatem należy na nie zaciągnąć spory kredyt. Gdy mieszkanie kosztuje dwieście tysięcy złotych, to taką kwotę należy zaciągnąć w banku. Jednak nie jest to sama kwota. Do niej należy doliczyć odsetki. Odsetki mogą być zabójcze. Jednak takowe będą tylko gdy ktoś nieumiejętnie dobierze ofertę bankową czy też dana osoba zrobi to samodzielnie, a kompletnie o bankowości nie ma zielonego pojęcia.

Na stronie do kontaktu sprawdzisz usługi niezależnego doradcy kredytowego – zobacz więcej

Najbardziej skomplikowane jest to, że bankowe procedury i oferty mogą się zmieniać każdego miesiąca. Aby wybrać odpowiednią ofertę, to naprawdę należy się na tym znać, a te wszystkie procedury należy mieć w przysłowiowym „małym paluszku”. Doradca kredytowy wybierze dla danej osoby najkorzystniejszy kredyt. Zadba o to, aby odsetki były możliwie jak najniższe, a jednocześnie możliwe do spłaty. Odsetki zabójcze są nie do spłacenia. Oferty różnych banków naprawdę się od siebie różnią. Można trafić bardzo różnie.

Warto zrobić wszystko co w swojej mocy, aby doradca kredytowy był jak najbardziej doświadczony, wykwalifikowany oraz po prostu ludzki. Uważa się, że dobry doradca hipoteczny, to już połowa sukcesu. Można naprawdę trafić na takich z prawdziwego powołania, ale można także trafić na pseudo doradcy kredytowego, który tak naprawdę w rzeczywistości jest pracownikiem banku. Od takiej osoby nie dostanie się ani pomocy, ani też korzystnej oferty bankowej.