Pożyczki to najpopularniejsza forma pozyskiwania gotówki. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pożyczki pod zastaw nieruchomości. Taka forma pozyskiwania środków niesie z sobą wiele korzyści, ale i również potencjalnych zagrożeń.

W grę wchodzą bowiem znaczące sumy pieniędzy. Na czym polega ta usługa, jak do niej się przygotować i na co uważać. Ten artykuł z pewnością odpowie na te wszystkie pytania i udzieli kilku cennych podpowiedzi.

Różnica między pożyczka bankowa a pożyczka pod zastaw nieruchomości

Różnica między bankowymi kredytami a pożyczka pod zastaw nieruchomości jest znaczna. Przy korzystaniu z produktu bankowego Musimy mieć pozytywna zdolność kredytową, czyli mieć stały dochód i nie figurować w bazach dłużników. Dochód najczęściej powinien wynikać z tytułu umowy o pracę i być udokumentowany na kilka miesięcy wstecz. Spełnienie takich warunków i tak nie gwarantuje otrzymania pieniędzy. Przy większych sumach trzeba posiadać odpowiednio wysokie zarobki. Jeśli chodzi o pożyczki pod zastaw np. domu czy działki, sprawa wygląda dużo prościej. Wystarczy zostawić nieruchomość. W razie spłaty pożyczki nieruchomość wraca do właściciela w całości, a w przypadku braku spłaty przechodzi na własność firmy pożyczkowej. Schemat jest podobny do tego z lombardów, z tą różnicą, że tutaj zastawiamy dom, a nie rower.

Szybki skup nieruchomości za gotówkę znajdziesz na stronie skup-nieruchomosci24.pl

Gdzie można uzyskać takie pożyczki? Jakie są koszty i co można zastawić?

W zdecydowanej większości w tej branży dominują wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Bankowych ofert jest jak na lekarstwo lub nie ma w ogóle. W Polsce działa dużą grupą prywatnych przedsiębiorstw, które zajmują się takim procesem. Są one legalne, ogólnodostępne a z ich usług korzysta wielu klientów. Zastawić można różnego rodzaju nieruchomości jak mieszkania, domy i działki. Koszty związane z taką pożyczką nie różnią się od tych bankowych przy tradycyjnym kredycie. Kilkanaście lub kilkadziesiąt procent odsetek to powszechna norma. Warto zrobić rozeznanie i wybrać korzystna opcje. Kilka procent na takim poziomie cenowym to duże sumy.

Jak przygotować się do wzięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Cały proces związany jest z dużymi kwotami i często dorobkiem całego życia. Warto więc zatem uważnie przygotować się do takiego procesu. Jak to zrobić ? Po pierwsze trzeba sprawdzić bank lub firmę, z którą związujemy się umowa. To podstawowy obowiązek. W ten sposób uzyskamy informację czy partner jest rzetelny i wiarygodny. Nikt nie chciałby z pewnością kłopotliwych niespodzianek w trakcie trwania umowy wynikających np. z nieodpowiedniego podejścia firmy pożyczkowej. Jeśli firma zajmuje się taką działalnością, to z pewnością w internecie lub u klientów uzyskamy jej dane i opinie. Jeżeli nie istnieją żadne wiadomości o potencjalnym partnerze, to już sam ten fakt powinien zapalić czerwoną lampkę w głowach zainteresowanych. Brak danych może być spowodowany przestępczą działalnością lub chęcią ukrycia się. Warto również skontaktować się z prawnikiem w takiej sprawie i przedstawić mu zarys całej sprawy. To mały koszt za zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Opinia na temat umowy może okazać się bezcenna a ceny takiej usługi to kilkadziesiąt złotych.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to z pewnością ciekawe rozwiązanie. Odpowiednio zastosowane znacznie ułatwia dostęp do uzyskania gotówki i zrealizowania planów. Zdecydowanym plusem jest łatwość uzyskania takiego kredytu. Nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków, aby otrzymać gotówkę. Cały proces jest również legalny i regulowany prawem. Pożyczki pod zastaw nieruchomości zdobywają popularność i w najbliższych latach ta tendencja z pewnością się utrzyma.